Музикална носталгия

Тук ще водим дебати,дискусии и разни др разговори за каквото си скимне.
Аватар
samara119
Напреднал
Напреднал
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Апр 19, 2018 5:33 pm
    unknown unknown
Реферали: 3
Юни 2018 09 15:10

Музикална носталгия

Мнение от samara119

Попаднах на една интересна статия:
Хубавата музика се прави и днес, но според изследване музиката, която винаги ще ценим така да се каже и която винаги ще харесваме е от тийнейджърските си години.
Изследователи са разкрили доказателства, които сочат, че мозъкът ни ни свързва с музиката, която сме слушали като тийнейджъри по-силно отколкото някога ще ни свърже с нещо, което сме или някога ще слушаме като вече пораснали индивиди. И тази връзка няма да отслабне през годините. С други думи - музикална носталгия. Тази непропорционална сила над нашите емоции е невронна команда и без значение дали вкусът ти към музика се е променил, никога няма ти писнат песните, които си слушал докато си бил юноша.
Музиката е вторият най-силен катализатор на емоции след любовта. Музиката, която харесваме, стимулира отделянето на допамин, серотонин, окситоцин и др. в мозъка и това ни кара да се чувстваме добре. Както знаем, при тийнейджърите тези чувства са засилени. А когато правим невронни връзки с някоя песен, създаваме силна следа за спомени, която се затвърждава с повишената емоционалност, за което имаме да благодарим отчасти на излишъка от пубертетни хормони на растежа. Точно тези хормони казват на мозъка ни, че всичко е супер важно - особено песните от саундтрака на живота ни.
Е, кои са вашите любими песни?Споделете...Няма значение за стилът, само се моля да не е за чалга де хахаха (някой Азисиус хахаха-както един приятел казва - от тук идва фразата "Да не дава Господ" хахаха)
Моите първи песни бяха на чичо Marilyn Manson - Tainted love - за първи път я чух на един диск, който беше направил брат ми и изнервях съседите с уредбата до дупка хахаха, Rammstein -Еngel - нея пък за първи път я чух на първия си нормален хахаха телефон и виках айде да видя на коя група е тази песен и видях, че е на любимата ми група и до днес...Съдбата си знае работата... The Rasmus -In the shadows - песента с гаргите - за първи път я видях на телевизора в нас, тъкмо когато си прекарахме кабелна при първото включване на MTV - единствения канал, на който пускаха нормална музика и така де.Това са песните, които винаги ще ми харесват, но за сега съм на вълна Rammstein - телефона си е знаел работата... :crazyrock: :crazyrock: :crazyrock:
Споделете и Вие...

{% if S_GROUP_5 or S_GROUP_78 or S_GROUP_4 or S_GROUP_8 or S_GROUP_74 or S_GROUP_81 %} {% else %} {% endif %}
Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    unknown unknown
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2018 09 15:30

Re: Музикална носталгия

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]


Тази песен и група я чух в даскало от един приятел който ме зариби по групата :lol:
След което чух същата песн и група в еднo AMV клипче на наруто и тогава нямаше Шазам
ии реших да потърся насам натам за групата ии на края се оказа че не само аз харесвам и слушам viewforum.php?f=47 т.е намерих и други фенове на групата един от тях членува тук :lol: @Stacy

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

Аватар
rado84
Напреднал
Напреднал
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 6:00 pm
    Linux Firefox
Обратна връзка:
Авг 2019 01 16:56

Re: Музикална носталгия

Мнение от rado84

Доста са ми любимите песни и няма как да ги изреждам всичките, но ще постна клиповете на 3 от тях:






Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Дискусии”