Бендида с нов барабнист!

Това е българска група която прави авторки песни.
свирим авторска музика, Симфоник/Фентъзи метъл
Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5232
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Firefox
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Ное 2018 28 13:04

Бендида с нов барабнист!

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Помните ли когато viewtopic.php?f=3&t=2061 ? :question:
Е! сега вече могат да представят своят дълго-търсен барабанист Фил машината :lol: :lol: :lol:
или иначе казано Филип Филипов! и така драги фенове на viewforum.php?f=114
те вече откриха своя барабанист,а ето повече информация за това какво каза той относно новото си членство
в фентъзи метъл групата Бендида в интервю със Симо Костов.


Интервю на Симо Костов

- И така, група „Бендида“ си има дълго търсения барабанист, чието име беше дълбоко засекретено до концерта, посветен на 10-годишнината на групата. Ти всъщност си познат на феновете на Бендида, но нека да вдигнем завесата за нашите читатели, които нямат информация. Кой е новият член на групата?

- Казвам се Филип Филипов и съм зодия Лъв. От сравнително „скоро“ свиря на барабани – 2008 г., но откакто се помня знаех, че това е моят инструмент и макар късно да започнах да свиря на него... в крайна сметка, както се казва - за изкуството възраст няма!

- Знаем, че повечето от музикантите на групата си имат професии, различни от музиката, при теб как стоят нещата?

- Имам известен стаж в някои телевизии от родния ефир като оператор на пулт и там се чувствам в „свои води“ . И така, относно, с това, с което се занимавам освен барабаните - оператор на пулт!

- Да ни разкажеш какво те отведе при Бендида и то два пъти?

- През 2008 година, едва няколко месеца след като започнах да свиря практически на барабани, един приятел, басист при това, ми каза, че има обява за симфоник метъл барабанист (помня, че контекстът на разговора беше колко як е един албум на Therion, който слушахме тогава - Lemuria (2004). Та.., той знаеше, че отскоро свиря и си търся банда в подобен епичен стил и ми спомена. Аз от своя страна се поинтересувах сериозно и намерих техния myspace (дано не е реклама :) ) и се свързах с китариста (mastermind) Вини Атанасов. Малко след това се видяхме на по кафе (бира) и оттам... всичко е история! Относно как се работи с Бендида ще отговоря така: Безпроблемно, лесно и приятно! Зная, че са клишета - но са истина! Когато отидох, бях съвсем начинаещ и още се учех. Е, те проявиха търпение и разбиране и никога това не е било проблем. Сега се работи по същия начин! Лесно и безпроблемно!

- Понеже голяма част от нашите читатели са в ученическа възраст, та ни е интересно какъв беше ти като ученик?

- Какъв бях като ученик ли? Отговорът сигурно ще ви изненада. Тих и разсеян!

- Добро дете, значи!

- Да, някак чак глуповато, защото тогава беше модерно да си bad boy, както ги наричаха в края на 90 и началото на новото хилядолетие.

- Значи бели е нямало?

- Ами не! Освен ако не помисля малко по-обстойно...

Бел на ред. Филип ни показва снимки от детската градина и първи клас.

- Я, бил си рус и къдравокос!

- Ха,ха, ха да, рус бях като малък!

- А не си ли навакса с белите по-късно?

- По-късно в младежките ми години имаше някакви бели, да, но никога не са били от наркоманско-просташки характер. Имало е доза простащина, но не по ОНЗИ начин. Не обичам простотията и нейните развъдници и преносители .

- А някакви смешни ситуации на сцената с "Бендида" да ни разкажеш ?

- Амиии... аз имам едва няколко участия с" Бендида "преди да напусна първия път. Сега предстоят :).

- А защо избра барабаните за твой инструмент? Да, вярно е, че те са много важни за една група,но повечето от хората предпочитат да са на първа позиция като вокали, соло китара или бас китара.

- Така на въпроса защо барабани? Ами и аз не знам... още от ранна детска възраст докато се впусках във вълните и емоциите на музиката забелязах, че слушам и обръщам ОСОБЕНО внимание на самия ритъм... в моите уши той звучеше като СЪРЦЕТО НА МУЗИКАТА... като СКЕЛЕТА на индивида... като МОЗЪКА на музикалния инструмент- иначе казано - ОПОРНАТА ТОЧКА! Обожавам много инструменти и винаги слушам всички инструменти в музиката - всеки неин аспект, но що се отнася до това на какво искам, мога и усещам да свиря - това са барабаните! Моето отношение към барабаните е изключително първично. Това е най-древният инструмент на нашата планета и той носи в себе си тази първична, неустановена нота, която аз, за щастие, долавям и пренасям на физическия инструмент. Самият аз, докато растях, слушах много различни видове музика. Почнах от pop, dance и disco, минах през рок хард рок метъл и през последните десетина години слушам много и класическа музика, също както ambient, chillout, new age... и подобни стилове...и винаги когато съм слушал каквато и да е музика (особено ако е рок и метъл) съм си представял и съм жестикулирал, сякаш свиря на барабани и съм с палки! Не с китара, не с клавишни - С ПАЛКИ! Предполагам, че така ми е заложено!"Само да вметна, че никога не съм могъл и не мога да свиря на какъвто и да е друг инструмент, на нито един! Не ми се отдава!

- Благодаря ти за интересния разговор! Екипът на нашия вестник ти желае много успехи на сцената, както и на прекрасните музиканти от група „Бендида“, които ние много обичаме!

Изображение

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

{% if S_GROUP_5 or S_GROUP_78 or S_GROUP_4 or S_GROUP_8 or S_GROUP_74 or S_GROUP_81 %} {% else %} {% endif %}

Обратно към “Bendida”