Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Тук ще водим дебати,дискусии и разни др разговори за каквото си скимне.
Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Chrome
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2017 01 22:29

Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Изключително много се радвам че за пореден път ще те представим в The Other Side и то за такава хубава кауза. Списъкът ми е пълен с въпроси но нека започнем с най-главните които вълнуват до голяма степен обществото.

Защо реши да подновиш петицията „Да запазим къщата с ягодите“?

Наблюдавам от много време тази къща, смея да твърдя че съм и проучила почти цялата история. Влюбих се в нея още от първият път в които я видях. ОБОЖАВАМ Я! Но това далеч не е причината поради която желая да я спася.

Наистина. Отдавна наблюдавам подобни теми в интернет отностно архитектурните паметници в България но тази къща определено е една от най-дискутираните.

Изображение
ДАНИЕЛА ВИСОЦКАЯ

През миналата година подписката достигна около 10 000 души което ме зарадва много. Подписката достигна до нужните организации и толкова, още чакаме някой да предприеме действие и нещата отново стоят на едно място! Чакаме решение…

Именно поради тази причина реших да подновя подписката, колкото повече хора толкова по-добре. Когато едната страна натиска повече и не се отказва в действията си винаги печели. Една проста стратегическа логика. Мисля че решението ми определено не е грешно.

Темата определено вълнува доста столичани и няма как да не попитаме от къде идва името „Къщата с ягодите“?

Името идва от там че преди време във двора е имало много диви ягоди,точно както във моята къща за жалост не са останали много, горската ягода като цяло се самонасява и трудно можеш да я присадиш някъде, изключително рядко можеш да ги срещнеш в някой двор, тъй като предпочитат горски почви.

Изображение
В началото каза че знаеш доста за историята на къщата. В какъв точно стил се изразява неината архитектура?

Архитектът които я е строил е учил във Виена. Построена е около 1927 г.

Къщата е по скоро смесица от стилове от колкото точно един определен за това е толкова интересна но определено описва много добре аристократическата красота и изящество. Личи си че е строена за не кого и да е.

След това имотът е национализиран. Бил е румънско посолство, търговско представителство на СССР в България, щаб на народната милиция, седалище на администрацията на различни структури.
Изображение
Обявена е за национален паметник на културата но за жалост последвала съдбата на още редица красиви къщи с неясна съдба,имали лошият късмет да бъдат построени в България.

Колко време планираш проекта?

Доста пъти ми е хрумвало да направя снимки там но голям проект не бях планирала, причините бяха редица тогава. Голямото планиране дойде след като разбрах че нещата не вървят на никъде.

Трудна ли беше подготовката за проекта?

Почти веднага се ориентирах веднага закупих бижутата и другите аксесоари. Нямах особенни затруднения. Корсета го бях купила предварително за рожденият ми ден от Авангард.
Изображение
Какви емоции те връхлетяха първият път когато я видя на живо?

Беше доста интересно първият път когато я видях отидох специално заради нея там, бях говорила с фотографа ми предварително да отидем беше един слънчев горещ майски ден оказа се че бяхме тръгнали в другата посока на Сан Стефано, но ни упъти един полицай. Както си вървяхме и говорехме видях номера на една кооперация №8 и си спомням че казах на Георги: „О, Боже мой следващият номер трябва да е къщата!“

И ето ме там аз стоях пред нея тя пред мен с цялата си величествена красота. Бих казала че определено те запленява.

Как се почуства когато за първи път пристъпи вътре в нейната „сърцевина“?

Много се радвам че ме попитахте този въпрос. Чуството беше много странно в началото подходих уверено но после имаше известна доза притеснение.
Изображение
Притеснение имаше и при Георги Велев все пак това е голям проект нямаше как да не се развълнуваме.

Пък и все пак стъпвахме в чужд имот.

В първият момент в които влезнеш в двора веднага те връхлита нейната енергия води те в оптимално време и сякаш спира времето вътре. Мога да кажа че съм истинска късметлийка че успях да досъпя до там.

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

{% if S_GROUP_5 or S_GROUP_78 or S_GROUP_4 or S_GROUP_8 or S_GROUP_74 or S_GROUP_81 %} {% else %} {% endif %}
Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Chrome
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2017 26 14:19

Re: Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Изображение
Чуството когато се качваш по стълбите на централният вход към вратата е уникално за описване.Сякаш изпадаш в друго измерение. Усещаш изминали мисли,емоции и много мрак. Това е толкова красиво.

Какво точно изразяват снимките ти на това красиво място?

С тези снимки целя да събудя отдавна потъналата красота в това място да пробудя душите на хората да вдъхновя подкрепата им,да вдъхновя подкрепата им още повече!

Снимките изразяват една аристократична душа на отминалото време, съчетана с изисканост подчертавайки готическата нотка която всъщност притежава самата къща.

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Chrome
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2017 26 14:20

Re: Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Изображение
Притесняваш ли се че много хора след като видят снимките ти ще тръгнат да ги копират и ще дръзнат да влязат в къщата за да се снимат?

Много често ми се случва за съжаление снимките и идеите ми да са изкопирани от някой друг. Лошото е че си личи много.

Което само говори по себе си човекът що за личност е, личност която е без интереси, липса на всякаква творческа мисъл, лишена от всякакво вдъхновение и вкус към нещата.

Личност която не може да изобрети своята мисъл по скоро и предпочита да краде идеята на някой друг защото е по-лесно така. За жалост нещата не могат да се променят…

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Chrome
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2017 26 14:22

Re: Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Изображение
Видях че отдавна някои моделки като мен имаха интерес за снимки в къщата след мен ще има много които са се престрашили да влязат в къщата за да направят снимки но ще ви попитам: ЗАЩО СЛЕД МЕН?

Защо след като аз бях първата която пое нещата в свои ръце след като отдавна сте проевили някакъв интерес защо не организирахте кампания събиране на гласове или нещо от типа или единственото нещо което ви интересува е вашата кариера,„снимки за вашето собствено его“?

Как протекоха снимките и колко време снимахте?

Снимките протекоха добре. Снимахме около два часа но за сравнително кратко време направихме много снимки дори не сме спирали за почивка. Всичко направихме на един дъх.

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

Аватар
Scorpions [ ЕКИП ]
Администратор
Администратор
Мнения: 5231
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 1:40 pm
    Windows 7 Chrome
Реферали: 12
Has thanked: 110 times
Been thanked: 69 times
Обратна връзка:
Юни 2017 26 14:23

Re: Даниела Висоцкая (Daniela Shumway) за проекта „Да запазим къщата с ягодите“

Мнение от Scorpions [ ЕКИП ]

Изображение
Някои хора се заглеждаха които минаваха отсреща на улицата други просто подминаваха тъй като има доста трева и трудно може да се види нещо.

Издай малко повече неща за себе си с какво се занимаваш, какво работиш?

Имаме интервю на тази тема с вас попринцип но тъй като някои хора не ме познават. Освен готиката, имам хобита доста,пиша книги, сценарий,занимавам се от осем години с метъл и рок пеене.

Тренирам тенис на корт непрофесионално. Работя във финансовата сфера но за съжаление не ми е позволено да издавам повече информация за работата си! Смея да твърдя че за толкова млад човек съм доста амбицирана.

Изображение

Слушайте радио Z-rock без да кликате във излишни сайтове !

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Дискусии”